logo_PPG_m

Frana Supila 22

42000 Varaždin

+385 42 200 334

Telefon

+385 98 1384 371

Tajništvo

+385 98 725 169

Mobitel

Terenska nastava 2022.

Kao što naši učenici dobro znaju, terenska je nastava najbolji način za stjecanje znanja i usvajanje novih informacija. Stoga smo od 7. do 10. lipnja 2022. godine za njih organizirali nastavu na terenu u južnoj Dalmaciji.

Share This Post

Kao što naši učenici dobro znaju, terenska je nastava najbolji način za stjecanje znanja i usvajanje novih informacija. Stoga smo od 7. do 10. lipnja 2022. godine za njih organizirali nastavu na terenu u južnoj Dalmaciji.

Kao što naši učenici dobro znaju, terenska je nastava najbolji način za stjecanje znanja i usvajanje novih informacija. Stoga smo od 7. do 10. lipnja 2022. godine za njih organizirali nastavu na terenu u južnoj Dalmaciji.

U pratnji nastavnika biologije, geografije i povijesti, učenici 1., 2. i 3. razreda posjetili su Ston, Korčulu, Mljet i Dubrovnik. Već prvog dana putovanja, dolaskom u Ston, uživali su u prekrasnom pogledu sa stonskih zidina i saznali kako se proizvodi sol u najstarijoj solani u Europi. Potom su nastavili svoje putovanje prema Korčuli gdje su se, zahvaljujući lokalnom vodiču, susreli s brojnim znamenitostima grada Korčule, od kojih valja spomenuti kuću našeg poznatog istraživača i putopisca Marka Pola.

Sljedećeg dana učenici su posjetili najzeleniji hrvatski otok – Mljet. Šetnjom stazama nacionalnog parka upoznali su floru i faunu otoka te posjetili benediktinski samostan s crkvicom sv. Marije.

Treći je dan slijedilo putovanje u Dubrovnik u jedno od najvažnijih povijesno-turističkih središta Hrvatske. Usprkos kiši koja ih je čitavo vrijeme pratila, uspjeli su razgledati najznačajnije kulturne spomenike grada i popiti kavu na Stradunu.

Oprostivši se od prekrasne Korčule, prepuni dojmova i zanimljivih informacija, posljednjeg su dana učenici bili spremni za povratak kući. Putem su se zaustavili u mjestu Vid kod Metkovića gdje su tradicionalnim lađama zaplovili Neretvom, a potom posjetili Arheološki muzej Narona.

Zahvaljujući stečenom znanju, suradnji i druženju vjerujemo da će svim učenicima i nastavnicima ovo putovanje ostati u lijepom sjećanju.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

Novosti

Blog

Iskustvena nastava u prirodi

S početkom nastavne godine u školama se propituju i pripremaju najbolje metode za što uspješniji nastavni proces te što učinkovitije usvajanje znanja i vještina. U

MATURANTI

Pripreme za državnu maturu

Požuri polako i kreni s pripremama za ispite državne mature već od rujna!   Zašto odabrati upravo nas? – kontinuirane pripreme tijekom cijele nastavne godine–

Prva privatna gimnazija
s pravom javnosti Varaždin

Frana Supila 22, 42000 Varaždin

Kako Vam
možemo
pomoći?

Skip to content